Pamięci Beethovena i Liszta... - koncert i seminarium w Krzyżanowicach

2004-05-21, Piątek
Koncert poświęcony pamięci Ludwika van Beethovena i Franciszka Liszta oraz seminarium naukowe pt. „Historyczne uwarunkowania transgranicznej integracji w ramach Unii Europejskiej gmin Krzyżanowice, Hat’, Pišt i Šilheřovice” odbędą się 22 maja br. w Krzyżanowicach. Seminarium oraz koncert są częścią składową projektu „Jedność małych ojczyzn jednością Unii Europejskiej”, współfinansowanego ze środków UE. Seminarium naukowe pt. „Historyczne uwarunkowania transgranicznej integracji w ramach Unii Europejskiej gmin Krzyżanowice, Hat’, Pišt i Šilheřovice” rozpocznie się o godz. 9.00 w sali Urzędu Gminy w Krzyżanowicach. Referaty wygłoszą Norbert Mika (Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Raciborzu, historyk) i Pavel Kotlař (Starosta Gminy Hat’). Z kolei o 15.00 zaplanowano uroczystość złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi Ludwika van Beethovena i Franciszka Liszta na Zamku w Krzyżanowicach. O 15.45 w kościele św. Anny w Krzyżanowicach rozpocznie się koncert – wśród wykonawców: soliści Opery w Ostrawie (Pavel Kozel – baryton, Petra Vylet’ělková – sopran i Vlastimil Ondruška – akompaniament), kwartet smyczkowy pod kierunkiem Zbigniewa Słomiana i Chór Parafialny Św. Anny z Krzyżanowic pod dyrekcją Leonarda Fulneczka. Podczas uroczystości władze powiatu raciborskiego reprezentować będzie Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek.