Partnerzy zagraniczni z wizytą u Ambasadora Niemiec w Warszawie...

2005-11-25, Piątek

Przedstawiciele Powiatu Raciborskiego i Powiatu Markischer gościli u Ambasadora Niemiec w WarszawiePrzedstawiciele Powiatu Raciborskiego i partnerskiego Powiatu Märkischer gościli u Ambasadora Niemiec w Polsce. Celem wizyty w Ambasadzie Niemiec w Warszawie były uroczystości z okazji jubileuszu 5-lecia partnerstwa Powiatu Raciborskiego i Powiatu Märksicher w 2006 roku.

Z dr. Reinhardem Schweppe 23 listopada spotkali się Starosta Raciborski Jerzy Wziontek i Starosta Powiatu Märkischer Aloys Steppuhn. W rozmowach uczestniczyli także członek Zarządu Powiatu Raciborskiego Leonard Malcharczyk oraz Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek.

Celem wizyty było zaproszenie Ambasadora do udziału w uroczystościach jubileuszu 5-lecia partnerstwa Powiatu Raciborskiego i Powiatu Märkischer w roku 2006. Uroczystości te planowane są na początek wrzesień 2006 r. Ambasador Schweppe przyjął zaproszenie do udziału w obchodach jubileuszu 5-lecia partnerstwa Powiatu Raciborskiego i Powiatu Märkischer. Ponadto zadeklarował swą pomoc w pozyskiwaniu środków finansowych na organizację uroczystości jubileuszowych.

Rozmowy dotyczyły też przedsięwzięć organizowanych na terenie powiatu raciborskiego w ramach Roku Polsko-Niemieckiego. Ambasador Niemiec w Polsce bardzo pozytywnie ocenił podejmowane działania.