Pływacka przyjaźń polsko-niemiecka

2008-05-09, Piątek

Do Raciborza, już po raz piąty, przyjadą pływacy z zaprzyjaźnionego klubu sportowego SV 08 Werdohl z partnerskiego Powiatu Märkischer. 11 maja (niedziela) br. na krytej pływalni Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu odbędą się V Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezesa MKS-SMS Victoria Racibórz. Główną konkurencją zawodów będzie tradycyjnie wyścig na 50 metrów stylem dowolnym. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Racibórz. Początek zawodów: godz. 10.00.

Przed czterema laty raciborska Victoria podpisała porozumienie z partnerskim klubem SV 08 Werdohl. Przedmiotem porozumienia jest realizacja programu współpracy w dziedzinie sportu młodzieżowego na bazie układu partnerskiego pomiędzy Powiatem Raciborskim a Märkischer Kreis.

Przyjacielskie pływanie rozpoczęło się od udanego kontaktu nawiązanego jesienią 2003 roku, kiedy to zawodnicy raciborskiej Victorii po raz pierwszy wzięli udział w XIX Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Werdohl.

Organizatorami zawodów są MKS-SMS "Victoria" Racibórz i Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Zawody współorganizują: Szkoła Podstawowa nr 15 w Raciborzu i Klub Olimpijczyka "Sokół".