Podziękowania dla bohaterów z Rud...

2007-10-16, Wtorek

Sławomir Nowak, Łukasz Lajtner i Michał Polak przy rzece znaleźli się przez przypadek. Ten przypadek uratował życie 68-letniej mieszkance Rud, która idąc przez park, poślizgnęła się na liściach pokrywających mostek i wpadła do rzeki.

W dniu dzisiejszym przedstawiciele władz Powiatu, Urzędu Miejskiego i policji docenili ten bohaterski czyn i wręczyli nastolatkom listy gratulacyjne oraz upominki. Starosta Raciborski podarował chłopcom telefony komórkowe, Urząd Miejski - m.in. plecaki, słodycze, koszulki, czapeczki, kubki.

sos

- Początkowo myśleliśmy o innych podarunkach. Jednak na prośbę samych chłopców, którzy bardzo chcieli mieć telefony komórkowe stwierdziliśmy, że powinniśmy uszanować ten wybór i tym samym spełnić ich życzenie. Chcieliśmy, aby otrzymany podarunek naprawdę ich cieszył - mówi Adam Hajduk Starosta Raciborski. - Żadna, nawet najwyższa nagroda nie stanowi jednak ekwiwalentu tak bohaterskiego czynu - ocalenia ludzkiego życia - dodaje Starosta.