Polsko-szwedzki koncert w Raciborzu w przeddzień wejścia Polski do UE...

2004-04-28, Środa
„Muzyczne wrota Europy” – to tytuł koncertu polskich i szwedzkich zespołów muzycznych, jaki odbędzie się 30 kwietnia br. w Raciborskim Centrum Kultury. Honorowym patronatem imprezę objęli Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Prezydent Raciborza Jan Osuchowski. Koncert polskich i szwedzkich zespołów w Raciborzu w przeddzień wejścia Polski do Unii Europejskiej to jeden z efektów współpracy raciborskiego Gimnazjum nr 2 ze szwedzkim gimnazjum Donnergymnasiet Ab z Klitehamn. Obie placówki nawiązały kontakt za pomocą internetu. W związku z wejściem naszego kraju do struktur europejskich, raciborska i szwedzka młodzież postanowiła zorganizować wspólny koncert. Podczas koncertu pt. „Muzyczne wrota Europy” wystąpią: Dawid Koczy (znany z telewizyjnego programu „Jestem jaki jestem”, laureat wielu konkursów muzycznych) z zespołem oraz grupy rockowe ze Szwecji (z Donergymnasiet AB z Klitehamn). Honorowy patronat nad imprezą objęli Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Raciborza. Koncert odbędzie się 30.04.br. o godz. 19.00 w sali widowiskowej Raciborskie Centrum Kultury przy ul. Chopina 21. Wstęp wolny. Organizatorami koncertu są: Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, Gimnazjum nr 2 w Raciborzu i Raciborskie Centrum Kultury.