"Postaw na zdrowie - jesteś tego warta"...

2006-08-01, Wtorek

Projekt skierowany jest do kobiet w wieku 40 lat i powyżej. Warunkiem uczestnictwa kobiety w projekcie jest podarowanie Fundacji w jej siedzibie (tj. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6) 15 zł oraz 2 kg makulatury. Realizacja programu przewidywana jest do końca października 2006 r. Projekt współfinansowany jest przez Powiat Raciborski.

Program stanowi uzupełnienie prowadzonego przez Szpital Programu mammograficznego skierowanego do kobiet w wieku 50-69 lat finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Badania w ramach "Programu Profilaktyki Raka Piersi" oraz akcji "Postaw na zdrowie - jesteś tego warta" wykonywane są w Pracowni Mammograficznej Szpitala Rejonowego w Raciborzu przy ul. Gamowskiej 3, w dni powszednie - od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 16.30. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja - osobista, za pośrednictwem osoby trzeciej lub telefoniczna pod numerem 032 755 51 80. Rejestracja czynna jest w godzinach od 7.00 do 17.00.

Pracownia Mammograficzna w raciborskim szpitalu dysponuje wysokiej jakości mammografem oraz systemem cyfrowej obróbki zdjęć firmy Agfa. Do badania należy przynieść ze sobą dokument z numerem PESEL oraz poprzednie badania mammograficzne.