Powiat Raciborski - Mój Punkt Widzenia - uroczyste zakończenie konkursu i otwarcie wystawy fotografii

2008-12-11, Czwartek

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyła się uroczystość zamykająca, trwający od września ubiegłego roku, konkurs fotograficzny pt. "Powiat Raciborski - Mój Punkt Widzenia". Starosta Raciborski wspólnie z przewodniczącą jury Gabrielą Habrom-Rokosz oraz zwycięzcą Markiem Kuderem, uroczyście otworzyli wystawę fotografii nadesłanych na konkurs. Wystawę prac można oglądać w Biurze Obsługi Klienta.

Podczas uroczystości zaprezentowany został album fotograficzny - efekt konkursu - "Powiat Raciborski na fotografiach". Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody, finansowe oraz rzeczowe (albumy).
W spotkaniu udział wzięli także członkowie jury oraz poeci, których wiersze znalazły się w albumie. Z krótkim programem artystycznym wystąpili soliści zespołu Miraż działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu.

Przypomnijmy, konkurs fotograficzny "Powiat Raciborski – Mój Punkt Widzenia" trwał od 26.09.2007 r. do 30.06.2008 r. Jego celem było skompletowanie serii zdjęć, przedstawiających powiat raciborski, które zostaną wykorzystane w publikacji książkowej, promującej walory turystyczne, historyczne, czy kulturowe powiatu. Konkurs miał również na celu promocję twórców-fotografików.

Jury w składzie: Gabriela Habrom-Rokosz, Elżbieta Biskup, Grażyna Wójcik, Andrzej Złoczowski, Wiesław Grąziowski i Marek Rippa, zdecydowało co następuje:

I miejsce i nagroda w wysokości 800 zł - Marek Kuder (Racibórz),
II miejsce i nagroda w wysokości 500 zł - Grzegorz Utracki (Krzyżanowice),
III miejsce i nagroda w wysokości 300 zł - Izabela Nietrzpiel (Rybnik).

Wyróżnienia i nagrodę w wysokości 100 zł przyznano:

1. Jarosławowi Nietrzpielowi (Rybnik) - za zdj. "Stodoła",
2. Sebastianowi Krupie (Racibórz) - za zdj. "Świt",
3. Wiesławie Hołyńskiej (Racibórz) - za zdj. "Łężczok 2005",
4. Bożenie Landkocz (Lubomia) - za aspekt ekologiczny,
5. Dawidowi Pikule (Racibórz) - za zdj. "Ślimak",
6. Marioli Landkocz (Lubomia) - za aspekt ekologiczny,
7. Joannie Mieloch (Warszawa) - za kompleksowość ujęcia tematu,
8. Ryszardowi Sosze (Racibórz) - za ciekawe ujęcie architektury,
9. Dorocie Machnik (Turze) - za umiejętność dostrzeżenia ulotności natury,
10. Rafałowi Machnikowi (Siedliska) - za kompleksowość ujęcia tematu.