Powiat Raciborski najlepszy w Polsce!

2024-03-15, Piątek

I miejsce wśród Powiatów w Polsce!

Wczoraj podczas tegorocznego XXX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda oraz Członkini Zarządu – Ewa Lewandowska odebrali najwyższą nagrodę w kategorii ,,Powiaty do 120 tys. mieszkańców''.
Powiat Raciborski zdobył 1 MIEJSCE, a tym samym honorowy tytuł „DOBRY POLSKI SAMORZĄD 2023” oraz prestiżowy ,,SUPER POWIAT 2023”.
Ogólnopolski Ranking Powiatów i Miast na prawach powiatu to bezpłatny Ranking prowadzony przez Związek Powiatów Polskich od 2003 roku.
Od 2020 roku powiat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu, dzięki czemu w tym roku nadano mu również wyróżnienie ,,SAMORZĄDOWY LIDER NAJDŁUŻSZEJ KADENCJI 25-LECIA’’.

2020 – IV miejsce,
2021- I miejsce,
2022 – I miejsce,
2023- I miejsce

,,Dziękuję wszystkim pracownikom za ogrom codziennej pracy, wzajemne zrozumienie, współpracę, sumienność, rzetelność oraz życzliwość dla współpracowników i klientów. Szczególnie dziękuję tym pracownikom, którzy dodatkowo zaangażowali się i wykonali wiele pracy. Jestem wdzięczny, że udało nam się tak wiele osiągnąć w różnych dziedzinach funkcjonowania wspólnoty samorządowej.’’ – zaznacza starosta raciborski - Grzegorz Swoboda.

Więcej nt. „Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów”