Powiat Raciborski w projekcie "Ku nowoczesnej administracji samorządowej..."

2005-11-30, Środa

Projekt pn. "Ku nowoczesnej administracji samorządowej..." to program szkoleń
dla pracowników szeroko rozumianej administracji samorządowej podregionu rybnicko-jastrzębskiego, w tym urzędników, nauczycieli, pracowników instytucji kultury itd. Poprzez realizację projektu zwiększy się jakość usług świadczonych przez administrację na rzecz mieszkańców.

Zapotrzebowanie na tego typu szkolenia, w ramach projektu, w powiecie raciborskim to kilkadziesiąt kursów dla łącznie 109 osób. Dotyczy to m.in. kursów nauki języków obcych, kursów komputerowych, kursów specjalistycznych (np. z zakresu prawa pracy, księgowości) oraz kursów relacji z klientem.

Pomysłodawcą i głównym realizatorem projektu jest Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku. Koszty szkoleń zostaną w 85% pokryte ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a w 15% ze środków budżetu powiatu. W budżecie Powiatu Raciborskiego na lata 2007-2009 zabezpieczono środki finansowe w wysokości 23 tys. 800 zł jako wkład własny powiatu w realizację projektu. Koszty zarządzania projektem zostaną poniesione przez Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku.