Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2004/2005...

2004-08-31, Wtorek

Dla ponad 7 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie raciborskim 1 września br. zabrzmi pierwszy dzwonek. Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2004/2005, z udziałem przedstawicieli władz powiatu na czele ze Starostą Raciborskim Henrykiem Siedlaczkiem, odbędzie się w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu.

W tym roku w powiecie raciborskim mury szkolne opuściło ponad 1,5 tys. gimnazjalistów. Od 1 września br. do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, uczęszczać będzie 1.804 uczniów. Są to mieszkańcy raciborszczyzny i powiatów ościennych (wodzisławskiego, głubczyckiego
i kędzierzyńsko-kozielskiego). Absolwenci gimnazjów w większości będą kontynuować naukę w szkołach ogólnokształcących (642 osoby), technikach (446 osób), w liceach profilowanych (365 osób), w zasadniczych szkołach zawodowych (351 osób) oraz w szkołach policealnych, gdzie nabór nie został jeszcze zamknięty.

Tradycyjnie już w wybranej szkole ponadgimnazjalnej, dla której organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, odbywa się Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego. Nowy rok szkolny 2004/2005 zainaugurowany zostanie uroczyście 1 września br. o godz. 13.00 w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu, a w uroczystości udział wezmą m.in. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek. Podczas uroczystości Starosta Raciborski wręczy dokumenty powierzenia funkcji dyrektorom szkół, a 19 nauczycieli mianowanych złoży uroczyście ślubowanie i odbierze z rąk Starosty akty mianowania. Uroczystość zakończy program artystyczny.