Powiatowe i Gminne Dożynki 2006 w Rudach

2006-09-07, Czwartek

Powiatowe i Gminne Dożynki 2006 w Rudach rozpoczną się w sobotę 9 września br., w godzinach popołudniowych. Od godz. 16.00 na boisko LKS "Buk" na mieszkańców powiatu raciborskiego czeka wiele atrakcji. Wśród nich m.in.: gry i zabawy dla dzieci w programie pt. "Wesoła ferajna Beniego", występ kabaretu "Rżysko", koncert zespołu młodzieżowego "Patrycja Wajs & Power Dance", a na zakończenie - zabawa taneczna z zespołem "Boss".

Główne uroczystości dożynkowe odbędą się w niedzielę 10 września br. Wezmą w nich udział władze samorządowe powiatu raciborskiego - na czele ze Starostą Raciborskim Jerzym Wziontkiem, oraz władze gmin powiatu - na czele z prezydentem Raciborza, burmistrzami i wójtami.
Uroczystości tradycyjnie rozpocznie korowód dożynkowy, który wyruszy o godz. 11.30 z boisko LKS "Buk" do miejscowego kościoła parafialnego - Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Tu w samo południe odprawiona zostanie msza św. dożynkowa. O 14.45 zaplanowano oficjalną część, po której rozpocznie się festyn dożynkowy. W programie: występ orkiestry dętej z czeskich Bolatic, występ kabaretu dziecięcego "Mondeliki", inscenizacja pt. "Czerwony Kapturek po śląsku" w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rudach, występ zespołu "Miraż" z MDK w Raciborzu, show kabaretowo-operowe w wykonaniu "Duetu Tenorów", "Biesiada Śląska" w wykonaniu kapeli Józefa Poloka (znanego z telewizyjnego serialu "Święta wojna"). Na zakończenie - zabawa dożynkowa z czeskim zespołem "Klasic".

Szczegółowy program dożynek znaleźć można w lokalnych mediach, a także na internetowej stronie www.powiatraciborski.pl

Organizatorem Powiatowych i Gminnych Dożynek 2006 w Rudach są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej i Sołectwo Rudy. Patronat medialny - Radio Vanessa.