Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty...

2004-10-13, Środa

19 pracowników placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, otrzymało w tym roku nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty. Wyróżnieni odbiorą uroczyście nagrody z rąk Starosty Henryka Siedlaczka podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się 13 października br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

Nagrodę Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty mogą otrzymać wyróżniający się w swojej pracy pracownicy placówek oświatowych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym.

Nagrody Starosty Raciborskiego
w dziedzinie oświaty (2004)

DYREKTORZY (9 nagród): Janina Wystub (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu), Agata Tańska (Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu), Ewa Konopnicka (Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu), Halina Wyjadłowska (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kuźni Raciborskiej), Danuta Hryniewicz (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu), Sławomir Janowski (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Andrzej Brzenczka (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu), Arkadiusz Tylka (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu) i Zenon Sochacki (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu).

NAUCZYCIELE (7 nagród): Joanna Gogulska (nauczycielka matematyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu), Bogumiła Bąk (nauczycielka dyplomowana biologii w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu), Ilona Górka (nauczycielka jęz. polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu), Maria Brzezińska (nauczycielka religii w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Anna Dempniak (nauczycielka religii w Zespole Szkół Zawodowych w Raciborzu), Barbara Fabian-Kittel (nauczycielka w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu) i Beata Kołodyńska (pedagog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu).

PRACOWNICY ADMINISTRACJI I OBSŁUGI (3 nagrody): Gabriela Palczyńska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu), Alina Mazur (Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu) i Edward Piekarski (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu).

Nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty tradycyjnie już wręczone zostaną podczas powiatowych obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się 13.10.br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Początek o godz. 13.00. Wyróżnieni odbiorą nagrody z rąk Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka.

Oprócz wyróżnionych nagrodami Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty, 29 nauczycieli placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski, otrzymało w 2004 roku nagrody przyznawane przez władze oświatowe.

przyznawane przez władze oświatowe (2004)

Nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Sportu (2 nagrody): Joanna Szpila i Józef Cyranka (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu).

Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty (4 nagrody): Danuta Hryniewicz (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Raciborzu), Urszula Majewska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu), Sławomir Janowski (Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu) i Andrzej Brzenczka (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu).

Złote Krzyże Zasługi (2 nagrody): Joanna Szpila i Małgorzata Rybka (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu).

Srebrne Krzyże Zasługi (9 nagród): Krystyna Grądalska (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu), Jolanta Nowak, Jolanta Żurek, Ewa Stępień, Anna Maurer i Aleksandra Kędzierska (wszyscy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu), Urszula Fludzińska i Bogusława Czechowska (z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu) oraz Bogusława Muszyńska (Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu).

Brązowe Krzyże Zasługi (12 nagród): Urszula Majewska i Anna Strojny (z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu), Alina Lach-Kapuśniak (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Raciborzu), Dorota Kosałka i Henryka Radomska (z Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu), Agata Tańska i Bożena Wróbel (z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu), Sławomir Janowski, Andrzej Biskup i Jerzy Kołeczko (wszyscy z Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Andrzej Brzenczka (Centrum Kształcenia Ustawicznego w Raciborzu) i Janusz Obarymski (Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu).

Warto również dodać, że Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek (który z wykształcenia jest nauczycielem historii i posiada bogaty dorobek zawodowy, a zwłaszcza specjalizuje się w regionalizmie) uhonorowany został w 2004 roku medalem Komisji Edukacji Narodowej. Natomiast Srebrnym Krzyżem Zasługi uhonorowany został Józef Czekajło, Kierownik Referatu Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Raciborzu, a z wykształcenia także nauczyciel.