Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej - nagrody Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty...

2006-10-13, Piątek

Nagrodę Starosty Raciborskiego w dziedzinie oświaty mogą otrzymać wyróżniający się w swojej pracy pracownicy placówek oświatowych, dla których Powiat Raciborski jest organem prowadzącym.

W gronie nagrodzonych znaleźli się:
Danuta Hryniewicz (dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu), Ewa Konopnicka (dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu), Leszek Wyrzykowski (dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu), Leszek Kuzdrowski (kierownik Centrum Kształcenia Praktycznego w Raciborzu), Mariola Kujańska (psycholog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudach), Teresa Ogorzałek (nauczyciel-wychowawca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rudach), Grażyna Lompart (nauczyciel chemii w Zespole Szkół Zawodowych w Raciborzu), Danuta Skurk (zastępca dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych w Raciborzu), Władysław Kubiak (kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu), Jacek Kąsek (zastępca dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych w Raciborzu), Marieta Okas (psycholog w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Raciborzu), Renata Wieczorek (nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Barbara Tinz (nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Urszula Krechowiecka (zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu), Konrad Hajdasz (nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Marek Chrobok (zastępca dyrektora ds. pedagogicznych w Zespole Szkół Mechanicznych w Raciborzu), Aleksandra Orłowska (nauczyciel w Zespole Szkół Specjalnych w Raciborzu), Krzysztof Koczwara (nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu), Joanna Skalik (trener lekkiej atletyki w Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu), Marek Ryś (p.o. zastępcy dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu), Paweł Pietrzyk (zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu) i Jolanta Dębińska-Banak (nauczyciel w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu).

Na uroczystość przybyło wielu gości

Na uroczystość przybyli przedstawiciele Powiatu Raciborskiego w osobach Starosty Jerzego Wziontka, Wicestarosty Adama Hajduka, Wiceprzewodniczącej Rady Powiatu Doroty Lachowicz-Kominek oraz radnych Rady Powiatu, a także radna Sejmiku Województwa Śląskiego Gabriela Lenartowicz i Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek. Obecna była także przewodnicząca "Solidarności" pracowników oświaty Teresa Frencel.

W swoim okolicznościowym przemówieniu Starosta Raciborski Jerzy Wziontek wymienił najważniejsze sukcesy szkół podległych Powiatowi. Zaliczył do nich m.in. sukcesy sportowe uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu - Katarzyny Dulian i Artura Nogi, Znak Jakości Interklasa dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu oraz tegoroczne wyniki egzaminów maturalnych:
- Ponad 98 proc. uczniów naszych szkół zdało w tym roku maturę, a uwzględniając tzw. amnestię ministra edukacji, to wszyscy uczniowie zdali ten egzamin. Najlepszy wynik, bo 98,6 proc., uzyskał Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu. To świadczy o niezwykle wysokim poziomie kształcenia, który odnotowujemy dzięki Waszej, nauczycieli codziennej pracy - mówił Starosta Wziontek.

Starosta Raciborski Jerzy Wziontek

W dalszej części przemówienia Starosta podkreślił, że zadaniem samorządu powiatowego jest dbałość o właściwe warunki kształcenia w placówkach oświatowych:
- Nieskromnie pochwalę się, że w przeciągu ostatnich czterech lat w każdej z podległych nam placówek oświatowych przeprowadziliśmy remonty, mniejsze lub większe. Wiele zadań udało nam się wykonać, dzięki uzyskanej pod koniec 2005 roku dodatkowej subwencji oświatowej. Otrzymaliśmy ponad 3,4 mln. zł środków - mówił Jerzy Wziontek.
Starosta podziękował wszystkim pracownikom oświaty - dyrektorom, nauczycielem, pracownikom administracji i obsługi - za ich codzienną pracę na rzecz powiatowej oświaty.

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w imieniu Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach dr. Mariana Drosio, przekazała również wizytator Delegatury w Rybniku Śląskiego Kuratorium Oświaty Janina Ptaszyńska.

Janina Ptaszyńska, wizytator Delegatury KO w Rybniku

W części artystycznej wystąpił zespół wokalny "Miraż" z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu.

Zespół wokalny