Powiatowe obchody Święta Plonów w Krzanowicach...

2004-08-26, Czwartek

Powiatowe obchody Święta Plonów odbędą się 29 sierpnia br. w Krzanowicach. W uroczystościach dożynkowych uczestniczyć będą przedstawicieli władz samorządowych powiatu raciborskich i poszczególnych gmin powiatu.

Dożynki Powiatowe 2004 w Krzanowicach rozpocznie o godz. 10.30 msza św. w kościele pw. św. Wacława. Około godz. 14.00 ulicami Krzanowic przejdzie korowód dożynkowy, podczas którego prezentować się będą gminy powiatu raciborskiego. O 15.00 zaplanowano oficjalną część uroczystości - przekazania chleba dożynkowego oraz występ chóru "Cecylia" pod dyrekcją Kornelii Pawliczek-Błońskiej. Około godz. 15.30 rozpocznie się część rozrywkowa obchodów - festyn. W programie pokazy "Mażonetek" wraz z orkiestrą dętą z KWK Rydułtowy, występy zespołu tanecznego pod kierunkiem Aldony Krupy i zespołu folkowego z Ukrainy i zespołu "Rzuchowianki" z Kornowaca. O 17.30 przewidziano koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Gorce", a o 18.30 występ kabaretu "Antyki" z programem pt. "Kabaret na Bytkowie". Około 19.40 recital Agnieszki Błońskiej i Dawida Koczego, o 20.30 w programie koncert zespołu pop-rockowego "Karawana". Dodatkową atrakcją będą pokazy "Bractwa Kurkowego", karuzele, klauni wśród widowni, zjeżdżalnie.

Organizatorem Dożynek Powiatowych 2004 jest Gmina Krzanowice i Powiat Raciborski. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania!

STAROSTOWIE DOŻYNKOWI

Starosta dożonkowy Emil Kretek ma 56 lat i od 1979 roku wspólnie z żoną i dorosłymi synami prowadzi gospodarstwo rolne. Ich gospodarstwo obejmuje 27 ha gruntów własnych oraz 20 ha gruntów wydzierżawionych.
Państwo Kretkowie specjalizują się w hodowli krów mlecznych. Obecnie mają 52 krowy mleczne, z których 39 jest aktualnie dojne. Jest to jedyne gospodarstwo w Krzanowicach, z którego mleko pobiera firma "Danone" - co świadczy o wysokiej jakości produkowanego tu mleka.
W tym roku Pan Emil Kretek przechodzi na emeryturę, a gospodarstwo przejmie najstarszy syn Krystian.

Starościna dożynkowa Maria Wieder ma 31 lat i od 11 lat wspólnie z mężem Rajmundem prowadzą gospodarstwo rolne.
Gospodarstwo, które prowadzą obejmuje 2-0 ha gruntów własnych. Specjalizują się w hodowli bydła, z uwzględnieniem produkcji mleka. Uprawiają także pszenicę, buraki i kukurydzę.
Pani Maria z wykształcenia jest ekonomistką. Państwo Wiederowie mają jedno dziecko.