Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej - 2009 - druga edycja konkursu rolniczego...

2009-02-04, Środa

Ruszyła druga edycja Konkursu "Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej" organizowanego w ramach "Powiatowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Rolnictwie". Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy rolniczej wśród rolników powiatu raciborskiego z zakresu produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki rolnictwa, ochrony środowiska w rolnictwie oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie.

Konkurs ma charakter otwarty i uczestniczyć w nim mogą wszyscy mieszkańcy Powiatu Raciborskiego. Podobnie jak w roku ubiegłym konkurs prowadzony będzie w dwóch kategoriach: indywidualnej i drużynowej i przeprowadzony zostanie w dwóch etapach. Pierwszy etap to eliminacje pisemne, które doprowadzą do wyłonienia grupy dziesięciu finalistów w kategorii indywidualnej oraz pięciu najlepszych drużyn gminnych. W drugim etapie finaliści w poszczególnych kategoriach odpowiadać będą ustnie na pytania Komisji Konkursowej. Dla laureatów konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane indywidualnie lub za pośrednictwem Gmin.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pisemne, telefoniczne lub elektroniczne zgłoszenie do udziału do dnia 27 lutego 2009 r. na adres organizatora:

Starostwo Powiatowe w Raciborzu,
Referat Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa,
Plac Okrzei 4, 47-400 Racibórz
tel. (032) 418-16-23, e-mail: [email protected]

Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu zaplanowane zostało w drugiej połowie marca br. Szczegółowe zasady konkursu określa regulamin konkursu stanowiący załącznik do Uchwały Nr 106/309/09 Zarządu Powiatu Raciborskiego z dnia 20 stycznia 2009 r.

Regulamin Konkursu Powiatowy Mistrz Wiedzy Rolniczej