Pozdrowienia wiosenne z Powiatu Markischer - wystawa fotograficzna w Starostwie Powiatowym w Raciborzu...

2004-05-12, Środa
„Pozdrowienia wiosenne z Powiatu Märkischer” – to tytuł wystawy zorganizowanej w Starostwie Powiatowym w Raciborzu, w ramach konkursu fotograficznego „Zdjęcia, które łączą”. Do końca maja br. można wystawę obejrzeć i wybrać najładniejszą fotografię z partnerskiego Powiatu Märkischer. Wystawa zostanie uroczyście otwarta 14 maja br. o godz. 10.00. Starostwo Powiatowe w Raciborzu, we współpracy z niemieckim powiatem partnerskim Märkischer, jest organizatorem konkursu fotograficznego pn. „Zdjęcia, które łączą”. To czteroczęściowym cykl konkursowo-wystawienniczy, w którym biorą udział mieszkańcy obu powiatów, fotografujący swoją małą ojczyznę podczas zmieniających się pór roku. Pierwszą częścią tematyczną była wiosna, a hasło przewodnie to „Żegnaj zimo – narodziny kolorów”. Konkurs zorganizowano zarówno w Powiecie Raciborskim, jak i w Powiecie Märkischer. 20 najlepszych zdjęć z Powiatu Raciborskiego mieszkańcy Märkischer mogą już oglądać w tamtejszym Starostwie Powiatowym, z kolei do Starostwa w Raciborzu trafiły zdjęcia z Powiatu Märkischer. Wystawa z Powiatu Märkischer zatytułowana została „Pozdrowienia wiosenne z Powiatu Märkischer”. To zbiór 20, zdaniem jury, najlepszych fotografii autorstwa mieszkańców Märkischer, prezentujących tamtejszą wiosnę. Zwycięzcę perwszej części konkursu „Zdjęcia, które łączą” wybiorą mieszkańcy Powiatu Raciborskiego. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł zagłosować na najlepsze zdjęcie. Wystawa zostanie uroczyście otwarta 14 maja br. o godz. 10.00 przez Starostę Raciborskiego Henryka Siedlaczka w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Wystawa będzie można obejrzeć do końca maja br., w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Raciborzu (od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30, a w czwartki od 8.00 do 16.00). Podczas tego roku zorganizowane zostaną jeszcze trzy konkursy – odpowiednio dla danej pory roku: lato – „Ziemia raciborska w blasku słońca”, jesień – „Powiat w złotej szacie” i zima – „Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim”. Celem akcji jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku. Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskich powiatów – Raciborskiego i Märkischer. Dla każdego uczestnika przewidziano nagrodę pocieszenia.