Praktyka w niemieckim "Siemensie"...

2006-10-10, Wtorek

Program Leonardo da Vinci, którego celem jest umożliwienie uczniom w okresie wstępnego kształcenia zawodowego zdobycie dodatkowych umiejętności, przewiduje wyjazd jeszcze dwóch 10-osobowych grup uczniów z Zespołu Szkół Mechanicznych na praktykę do Niemiec. Kolejna grupa ma wyjechać już 5 listopada br. Uczniowie odbywają praktykę we współpracującym z "Mechanikiem" oddziale Siemensa i firmach współpracujących na terenie Brunszwiku.

Finansowany przez Unię Europejską projekt zagranicznych praktyk zawodowych powinien pomóc uczniom lepiej znaleźć się w przyszłości na rynku pracy, tym bardziej, że cały staż kończy się zdobyciem certyfikatu potwierdzającego osiągnięcia i nabyte umiejętności, a także unijnego dokumentu EUROPASS - Mobilność. Staż pozwoli także zapoznać uczniów z warunkami pracy w niemieckich firmach, przepisami i normami technicznymi obowiązującymi w krajach wspólnoty europejskiej, a wdrażanymi w kraju.

W czasie wolnym od pracy i nauki zaplanowano uczniom zwiedzanie miasta, regionu, wycieczkę do Wolfsburga (fabryka VW) oraz Berlina oraz zajęcia sportowe.