"Przyjazny Dom" utworzony

2009-01-28, Środa

Z inicjatywy Wicestarosty Andrzeja Chroboczka w dniu 26 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli rodzin zastępczych.Tym razem przedstawiciele rodzin spotkali się z Dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.Na spotkaniu omówiono bieżące tematy i problemy związane z funkcjonowaniem rodzin zastępczych na terenie powiatu raciborskiego.
Ważnym punktem spotkania było przekazanie przez przedstawicieli rodzin informacji o utworzeniu Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Przyjazny Dom",którego prezesem został Alojzy Ignacy Kubik.

Plan działania Stowarzyszenia przewiduje w najbliższym czasie:
- zorganizowanie 29 stycznia br.w Kuźni Raciborskiej,zabawy karnałowej dla dzieci
- zorganizowanie w lutym lub marcu,wycieczki dla dzieci(w formie kuligu)
Ponadto w ramach swojej działalności Stowarzyszenie będzie m.in.:
- organizować szkolenia dla nowych rodziców zastępczych
- pomagać młodym wolontariuszom w rodzinach
- w ramach utworzonych"Grup wsparcia" dla rodzin zastępczych współpracować z psychologami i pedagogami jak również poradnią wychowawczo-zawodową.

- "Nie kryję zadowolenia z powstania takiego Stowarzyszenia.Myśl ta pojawiła się w ubiegłym roku podczas realizacji programu "Powalczmy o uśmiech dziecka" – powiedział Wicestarosta Andrzej Chroboczek.

Na najbliższym spotkaniu przedstawiciele Stowarzyszenia wniosą uwagi dot. planowanej zmiany w ustawie o pomocy społecznej.Do udziału w tym spotkaniu zaproszono Henryka Siedlaczka – Posła na Sejm RP.
Podobnie jak w roku ubiegłym,będą organizowane spotkania przedstawicieli rodzin zastępczych z pracownikami Sądu Rejonowego w Raciborzu.