Rolnicy z powiatu raciborskiego poznają niemieckie doświadczenia...

2004-06-18, Piątek
Grupa rolników z terenu powiatu raciborskiego wyjeżdża do Niemiec, by zapoznać się jak tamtejsi rolnicy prowadzą własne gospodarstwa, korzystając ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Wyjazd szkoleniowy organizują wspólnie Śląska Spółka Cukrowa i Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Podczas wyjazdu szkoleniowego, rolnicy zwiedzą m.in. Agrarland Leschen w Lűttewitz, Agrar i Umwelt Ag w Zschortau. Gościć również będą w firmach przetwórstwa produktów rolnych – m.in.w Glesien rolnicy odwiedzą firmę handlującą zbożem „Őlműhle”, firmę „Claas” w Landsberg oraz firmę „Műller – Milch” w Leppersdorf. Rolnicy z terenu powiatu raciborskiego zapoznają się z niemieckimi doświadczeniami w efektywnym pozyskiwaniu środków pomocowych Unii Europejskiej. Rolnicy będą gościć w Niemczech w dniach od 20 do 22 czerwca br. Wraz z nimi wizytę w niemieckich gospodarstwach złoży Wicestarosta Adam Hajduk.