Sportowe osiągnięcia ziemi raciborskiej w minionym roku szkolnym podsumowane...

2006-11-10, Piątek

Podczas spotkania wręczono listy gratulacyjne, puchary i statuetki oraz sprzęt sportowy, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz.

Wyróżnienia otrzymali m.in.:
- za najlepsze rezultaty w współzawodnictwie sportowym wśród szkół podstawowych miasta Racibórz - dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego: SP 15 (I miejsce), SP 18 (II miejsce) i SP SP 13 (III miejsce); w kategorii gimnazjów - Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego (I miejsce), Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 (odpowiednio II i III miejsce); szkoły ponadgimnazjalne - ZSOMS, ZSMi ZSO Nr I (odpowiednio miejsca I, II i III);
- za wybitne osiągnięcia w pływaniu: Katarzyna Dembniak, Katarzyna Dulian, Sylwia Kuśpiet, Aleksandra Mazurkiewicz, Daria Rudnik oraz ich trenerzy;
- za wybitne osiągnięcia w lekkoaletyce: Artur Noga, Dominika Franiczek, Katarzyna Hyjek, Maciej Taciak i Karolina Żebrowska, oraz ich trenerzy z Karolem Szynolem na czele;
- za sukcesy w kraju i poza jego granicami w tenisie: Paweł Lewandowski i siostry Galickie z trenerem Henrykiem Swobodą.

Uroczystość była okazją do przypomnienia największych osiągnięć osiągnięcia klubu MKS-SMS "Victoria" Racibórz w roku 2006 r. A były to: zdobycie przez Artura Nogę tytułu mistrza świata juniorów w biegu na 100 m przez płotki (trener Karol Szynol), sukcesy Katarzyny Dembniak - srebrnej i brązowej medalistki Mistrzostw Europy juniorów w pływaniu (trener Marcin Kunicki) i jej starszej koleżanki Katarzyny Dulian - medalistki MP seniorek i finalistki Mistrzostw Europy w tej samej kategorii wiekowej (trener Piotr Generalczyk) oraz wszystkie pozostałe medalowe osiągnięcia pływaków i lekkoatletów podczas tegorocznych mistrzostw kraju.

Warto dodać, że klub "Victoria" Racibórz sklasyfikowany został na 2 miejscu w województwie śląskim, a SP 15 zajęła 3 miejsce w kategorii szkół podstawowych.

W części artystycznej wystąpiły solistki zespołu "Miraż", prowadzonego przez Elżbietę Biskup.