Starosta Raciborski gościł nowo wybrane władze samorządowe gmin powiatu raciborskiego...

2006-12-11, Poniedziałek

Celem spotkania było omówienie zasad współpracy samorządu powiatowego z samorządami gmin. Gospodarz spotkania, Starosta Raciborski Adam Hajduk, na początku pogratulował Prezydentowi Raciborza, burmistrzom Kuźni Raciborskiej i Krzanowic, a także wójtom Krzyżanowic, Kornowaca, Rudnika, Nędzy i Pietrowic Wielkich wyników wyborów:
- Serdecznie gratuluję Wam wyników wyborczych. Wierzę, że zaufanie, jakim obdarzyli Was wyborcy podczas wyborów samorządowych, będą mocnym wsparciem dla działania na rzecz dobra społeczności lokalnej - mówił Starosta Hajduk.

Następnie Starosta przedstawił zagadnienia do współpracy gmin z samorządem powiatowym. Do tych najważniejszych Adam Hajduk zaliczył działalność Szpitala Rejonowego w Raciborzu i Fundacji na rzecz Szpitala Rejonowego w Raciborzu. W dalszej kolejności Powiat Raciborski chciałby wypracować z gminami wspólną politykę rozwoju gospodarczego i promocji regionu.
- Być może dobrym rozwiązaniem byłoby powołanie przez samorządy stowarzyszenia zajmującego się rozwojem gospodarczym i promocją - zastanawiał się Starosta Raciborski. Dodał, że takie organizacje z powodzeniem działają w partnerskich samorządach Powiatu Raciborskiego.

Włodarze gmin powiatu raciborskiego pozytywnie odnieśli się do propozycji przedstawionych przez Starostę. Jednocześnie uznali, że nadal chcą współpracować w ramach Konwentu Wójtów, Burmistrzów, Prezydenta Miasta i Starosty Powiatu Raciborskiego, któremu nadal przewodniczyć będzie najdłużej urzędujący wójt Kornowaca - Józef Stukator. Uznano również, że Konwent dalej będzie poszerzony o gminy Lyski (pow. rybnicki) i Lubomia (pow. wodzisławski).

Włodarze gmin powiatu raciborskiego:

Prezydent Miasta Racibórz
Lenk MirosławMirosław Lenk