Stowarzyszenie "Otwarte serca dzieciom" poprowadzi wielofunkcyjną placówkę opiekuńczo-wychowawczą

2009-02-09, Poniedziałek

W dniu dzisiejszym Zarząd Powiatu Raciborskiego podpisał ze Stowarzyszeniem "OTWARTE SERCA DZIECIOM" umowę na prowadzenie od 1 września 2009 r. wielofunkcyjnej placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalizacyjno-interwencyjnego.

Placówka przeznaczona będzie docelowo dla 20 dzieci i młodzieży do lat 18, obojga płci, liczyć będzie 12 miejsc socjalizacyjnych i 8 miejsc interwencyjnych. Placówka prowadzona będzie przez Stowarzyszenie w Kuźni Raciborskiej przy ul. Mickiewicza 7. Warunkiem przyjęcia dzieci przez placówkę jest jej rejestracja do dnia 31 sierpnia 2009 r. przez Wojewodę Śląskiego. Kontrolę merytoryczną prawidłowości wykonywania zadania sprawować będą pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu. Umowa została zawarta na czas określony do dnia 31 sierpnia 2014 r.