Subregionalna konferencja pt. "Udział i wpływ społeczności lokalnych na programowanie rozwoju Śląska" w Raciborzu...

2007-11-19, Poniedziałek

Program konferencji:

11.00-11.15 Rejestracja uczestników
11.15-11.30 Otwarcie spotkania
Przewodnicząca Komisji Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Śląskiego - Gabriela Lenartowicz

Wystąpienia gospodarzy:
Rektor PWSZ - dr hab. Michał Szepelawy, prof. PWSZ
Starosta Raciborski - Adam Hajduk

11.30-12.15 Wykład wprowadzający posła Parlamentu Europejskiego dr. Jana Olbrychta
"Instrumenty polityki regionalnej. Wpływ samorządów na programowanie rozwoju regionalnego: doświadczenia europejskie - doświadczenia Polski".

12.15-12.30 Przerwa kawowa

12.30-12.45 Wykład radnej Sejmiku Województwa Śląskiego Gabrieli Lenartowicz
"Rola samorządu województwa w tworzeniu i prowadzeniu polityki regionalnej"

12.45-13.15 Wykład dr Joanny Wróblewskiej-Jachny z Instytutu Studiów Społecznych PWSZ
"Narzędzia komunikacji społecznej w procesie tworzenia i prowadzenia polityki regionalnej na poziomie regionalnym i lokalnym"

13.15-14.45 Wykład dr Ilony Biernackiej-Ligięzy z Uniwersytetu Opolskiego
"Funkcjonowanie mediów lokalnych i regionalnych w relacjach władza – społeczności lokalne"

13.45-14.45 Wystąpienia gości
Pytania uczestników i dyskusja

14.45 Podsumowanie
dr Jan Olbrycht

Organizatorami konferencji są: Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego Sejmiku Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu.

Zapraszamy mieszkańców oraz przedstawicieli samorządów do udziału w konferencji.