Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - 2 kwietnia!

2024-03-25, Poniedziałek
Dzień ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.
Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski.
W Powiecie Raciborskim, na niebiesko podświetlone zostaną, jak w latach poprzednich m.in. budynek Starostwa Powiatowego w Raciborzu oraz Zamku Piastowskiego.
A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne!
Dołączmy do akcji! W dniu 2 kwietnia (wtorek) każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez nałożenie ubrania w kolorze niebieskim czy dodania niebieskiej żarówki lub puzzla do swego profilu na facebook’u.