Targi Przedsiębiorczości w Raciborzu...

2004-09-24, Piątek

Subregion ZachodniV Targi Przedsiębiorczości pod hasłem "O szybszy rozwój gospodarczy", organizowane wspólnie przez Związek Subregionu Zachodniego z siedzibą w Rybniku, Powiatowe Urzędy Pracy i organizacje przedsiębiorców, odbędą się w dniach od 24 września do 5 października br. na terenie subregionu. 29 września br. targi odbywać się będą w Raciborzu.

Tegoroczna edycja targów po raz pierwszy odbędzie się w sześciu miastach subregionu. Targi zainaugurowane zostaną 24 września br. w Rybniku, w kolejnych dniach targi odbywać się będą w Radlinie, Czerwionce-Leszczynach, Raciborzu, Żorach i Jastrzębiu Zdroju.

Targi Przedsiębiorczości oraz konferencja pt. "O szybszy rozwój" odbędą się w Raciborzu 29 września br. w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ulicy Klasztornej. Początek o godz. 10.00.

W ramach targów przedsiębiorcy oraz zainteresowani podjęciem działalności gospodarczej będą mogli uzyskać informacje na temat pomocy finansowej (unijnej i rządowej), Funduszu Pracy, wymogów funkcjonowania na rynkach Unii Europejskiej, a także skorzystać z ofert bądź porad przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy, Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, organizacji przedsiębiorców i innych instytucji.

Organizatorami Targów Przedsiębiorczości w Raciborzu są: Związek Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Raciborzu. Honorowy patronat nad imprezą objął Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego i były premier RP.

Program imprezy przedstawia się następująco:

10.00 - 11.00 - wystąpienia powitalne, okolicznościowe i inauguracyjne
11.00 - 12.00 (prelegent: Euro Info Centre): - sytuacja polskich firm na Wspólnym Rynku po 1.05.04; - wymogi stawiane przedsiębiorcom i źródła wiedzy o nich; - znak CE - konieczność stosowania i procedury jego nadawania; - pomoc dla przedsiębiorców w dostosowywaniu się do wymogów; - instrumenty zarządzane przez RIF
12.00 - 12.30 (prelegent: Państwowa Inspekcja Pracy): - wymogi stawiane przedsiębiorcom
12.30 - 13.00 (prelegent: Bank Inicjatyw Społeczno - Ekonomicznych S.A.): - preferencyjne pożyczki na finansowanie tworzenia nowych miejsc pracy w ramach Funduszu dla Śląska; - preferencyjne źródła finansowania rozwoju MSP w ofercie Banku
13.00 - 13.45 (prelegent: Regionalne Biuro Projektów Europejskich): -pomoc unijna dla polskich przedsiębiorców - źródła wiedzy, przedmioty pomocy, procedury, usługi doradcze.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!