Trwają prace w raciborskim szpitalu

2008-04-08, Wtorek

Trwają prace budowlane na terenie Szpitala Rejonowego w Raciborzu. W ramach Kontraktu Wojewódzkiego dla Województwa Śląskiego na lata 2007-2008, w ubiegłym roku na kontynuację tego zadania przeznaczono z budżetu państwa środki w wysokości 20 mln zł a z budżetu powiatu 500 tys. zł. W latach 2008-2009 budżet państwa zabezpieczył na ten cel kwotę 32 mln zł.

W ramach przeznaczonych środków na budowę realizuje się m.in.:
- zakończenie elewacji bloku łóżkowego i budynku Kuchni,
- zakończenie docelowego ogrodzenia wraz z zakresem dróg, parkingów, chodników i zagospodarowania terenu,
- dokończenie tunelu komunikacyjnego,
- ukształtowanie terenu w zakresie niwelacji terenu wraz z częściowym uzbrojeniem obszaru inwestycji,
- zakończenie sieci wodociągowej i pożarowej, sieci kanalizacji sanitarnej i opadowej.

Powyższy zakres prac został rozpoczęty we wrześniu 2007 r., natomiast jego zakończenie nastąpi do końca czerwca tego roku.

Od lipca 2008 r. przystąpi się do wykonania kolejnego etapu prac finansowanego z budżetu państwa na kwotę 32 mln zł w ramach których m.in.:
- zrealizuje się pozostały zakres robót budowlano-montażowych wraz z wyposażeniem technicznym i technologicznym oraz centralną sterylizacją na Bloku Operacyjnym i w Łączniku,
- zakończy się zakres zagospodarowania terenu – dróg, chodników i parkingów,
- wykona się lądowisko helikopterów przed blokiem Pogotowia,
- zrealizuje się pozostały zakres robót budowlanych wewnętrznych w Zespole Głównym.

Ostateczny termin zakończenia i rozliczenia robót płatnych ze środków roku 2008 (przy uwzględnieniu środków niewygasających) to 30.06.2009 r.

W 2008 r. Powiat Raciborski przeznaczył kwotę 2 259 267 zł na zakup wyposażenia medycznego i gospodarczego dla Oddziałów Neurologicznego i Geriatrycznego lokalizowanych na V piętrze bloku łóżkowego. Pozostałe wyposażenie planuje się zakupić w latach 2009 – 2010 ze środków unijnych, natomiast udział krajowy dla tego zakresu zgodnie z zapisami w Kontrakcie zostałby pokryty z budżet państwa.

Zobacz zdjęcia trwających prac w naszej galerii.