"UCZEŃ na WSI - pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie oraz gminy miejsko - wiejskie"...

2007-09-03, Poniedziałek

Gmina zakwalifikowana przez PFRON do realizacji programu ustala i ogłasza termin przyjmowania wniosków o dofinansowanie kosztów nauki. W ogłoszeniu gmina wskazuje jednostkę organizacyjną, która w jej imieniu przyjmować będzie wnioski o dofinansowanie kosztów nauki.

W ramach programu przewidziano dwa obszary dofinansowania. Dofinansowanie w ramach obszaru A, przewiduje pomoc dla niepełnosprawnych osób indywidualnych, natomiast w ramach obszaru B, dofinansowanie gminom wydatków na zakup pojazdów (mikrobusów - pojazdów 9-cio osobowych i autobusów), służących do przewozu uczniów niepełnosprawnych, na terenie których zamieszkują osoby będący adresatami obszaru A programu.

Termin przyjmowania oświadczeń gmin o przystąpieniu do realizacji programu - do 15.10.2007 r.

Termin przyjmowania wystąpień z gmin - na realizację obszaru A programu - do 15.10.2007 r.

Termin przyjmowania wniosków:
Obszar A - wnioski składane do gmin - do 30.09.2007 r.
Obszar B - wnioski składane do PFRON - do 30.09.2007 r.

Szczegóły programu, oraz druki wniosków znajdują się na internetowej stronie PFRON, www.pfron.org.pl.