Udany start na Międzynarodowych Targach Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX

2010-02-22, Poniedziałek

W dniach 19 – 21 lutego br. w Sosnowcu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki, Rekreacji i Wypoczynku INTOUREX . W ramach projektu pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku – promocja markowych produktów ziemi raciborskiej na targach turystycznych" największe atrakcje Raciborszczyzny prezentowała Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Podczas targów odwiedzający mogli zapoznać się z licznymi prezentacjami multimedialnymi, folderami promocyjnymi oraz filmami o tematyce turystycznej. Na targach obecni byli nie tylko wystawcy prezentujący polskie produkty turystyczne, lecz także przedstawiciele regionalnych biur i agencji promocji z innych krajów Europy. Silnie reprezentowana był branża hotelarska, biura podróży, obiekty z ofertą SPA wellness oraz wiele innych podmiotów z branży turystycznej.

Przypomnijmy najważniejsze dane o projekcie:
Projekt pt. "Oaza pereł śląskiego gotyku…" jest realizowany w ramach Działania 3.4 Promocja turystyki Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Jego wartość wynosi 234 696 złotych a przyznane dofinansowanie 199 491,60 zł.

Projekt będzie promować główne markowe produkty turystyczne ziemi raciborskiej, czyli odnawiane i restaurowane - Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach oraz Zamek Piastowski w Raciborzu poprzez udział w najważniejszych krajowych targach turystycznych i targach zagranicznych w Berlinie w latach 2010-2011. W ramach projektu zostaną także wykonane materiały i gadżety promocyjne. Projekt ten umożliwi Powiatowi Raciborskiemu obecność na międzynarodowych imprezach wystawienniczych zarówno w 2010 jak i 2011r.
Następne targi, podczas których Agencja Promocji będzie informowała o walorach ziemi raciborskiej, odbędą się w dniach 26-28 lutego 2010 w Łodzi:
"NA STYKU KULTUR 2010 - XVI Międzynarodowe Targi Regiony Turystyczne – Łódź".
Serdecznie zapraszamy!