Unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest...

2004-10-04, Poniedziałek

W dalszym ciągu istnieje możliwość uzyskania dofinansowania przez osoby fizyczne ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (PFOŚiGW) do zadań polegających na unieszkodliwianiu odpadów zawierających azbest. Środki funduszu mogą być przeznaczone na demontaż, transport oraz składowanie odpadów w postaci azbestu na specjalistycznym składowisku, a dotacja nie może przekroczyć 50 % kosztów realizacji inwestycji oraz nie więcej niż 1000 zł.

Aby otrzymać dotację, stosowne wnioski należy składać przed planowaną realizacją inwestycji, a prace rozpocząć można dopiero po otrzymaniu oficjalnej akceptacji o przyznaniu dofinansowania. Ponieważ występują sytuacje, w których wnioski są składane po realizacji zadania, informujemy, że jest to niezgodne z Regulaminem Funduszu.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Bosackiej 42, lub pod nr tel. 418 16 23, a także na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa - www.bip.powiatraciborski.pl.