Uroczyste podsumowanie powiatowych konkursów przedmiotowych...

2004-06-02, Środa
Uroczystość podsumowania konkursów powiatowych odbędzie się 2 czerwca br. w Raciborskim Centrum Kultury. Laureaci konkursów wiedzy o ziemi raciborskiej, ortograficznego i recytatorskiego otrzymają z rąk Starosty Raciborskiego Henryka Siedlaczka nagrody i pamiątkowe dyplomy. Powiatowe konkursy przedmiotowe zorganizowali w marcu i w kwietniu br. doradcy metodyczni. Wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Honorowy patronat sprawował Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. Uroczyste podsumwoanie konkursów powiatowych odbędzie się 02.06.br. w sali kameralnej RCK przy ul. Chopina. Początek o godz. 10.00. I Powiatowy Konkurs Recytatorski, będący eliminacjami powiatowymi Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów, odbył się 25 marca br. Spośród niemal 70 uczestników konkursu, jury wyłoniło 9 laureatów, którzy reprezentowali powiat raciborski w konkursie wojewódzkim. W kategorii szkół podstawowych w Turnieju Recytatorskim I miejsce zajął Wojciech Zaremba z SP 15 w Raciborzu (opiekun: Anna Piasecka), II miejsce – Małgorzata Łyczko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krowiarkach (op. Helena Różycka), III miejsce – Michał Burek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Raciborzu (op. Aldona Krupa). Z kolei w turnieju „Wywiedzione ze słowa” I miejsca nie przyznano, zaś II miejsce zajął Marcin Dzumyk z SP 11 w Raciborzu (op. Joanna Morawiec i Jolanta Dzumyk), III miejsce – Patrycja Zisch z SP 4 w Raciborzu (op. Krystyna Dutkowska). W kategorii gimnazjów w Turnieju Recytatorskim I miejsce przyznano Annie Burek z G 1 w Raciborzu (op. Małgorzata Teodorowicz-Wycisk), II miejsce zajęła Martyna Zakrzewska z G 3 w Raciborzu (op. Sylwia Labocha), zaś III miejsce – Łukasz Kędzia z G 6 w Raciborzu (op. Andrzej Tomczyk). W turnieju „Wywiedzione ze słowa” komisja przyznała tylko I miejsce, które zajął Kamil Gomulski z Gimnazjum w Nędzy (op. Kornelia Czogalik i Anna Lapman), a ponadto wyróżniono Annę Kowałko z Gimnazjum Dwujęzycznego w Raciborzu (op. Magdalena Staniek) i Tomasza Zająca z G 5 w Raciborzu (op. Grażyna Strózik). Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek i Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Rybniku Barbara Dzierżawa. V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej odbył się 19 kwietnia br. Młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zastanawiała się m.in. czy budować w Raciborzu hipermarkety, czy potrzebny jest zbiornik „Racibórz”, oceniała działania władz i społeczności lokalnej w dziedzinie ekologii, dyskutowała o ewentualnych korzyściach z geograficznego położenia Raciborszczyzny. W kategorii szkół gimnazjalnych bezapelacyjnie wygrała drużyna Gimnazjum nr 3 w Raciborzu (Dorota Baraniecka, Joanna Maryszczak, Kamil Mika – op. Sylwia Labocha i Norbert Mika). Drugie miejsce ex equo zajęły Gimnazjum nr 2 w Raciborzu (Michał Lokaj, Krzysztof Miketa, Katarzyna Poczebuk – op. Marcin Pordzik) i Gimnazjum w Rudach (Agata Belkius, Karolina Cynarska, Justyna Miera – op. Dorota Plura). W finale tej kategorii wiekowej wystąpił również zespół Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich (marek Gotzmann, Kamil Stein, Dawid Wyrba – op. Lucyna Szelewska). W kategorii szkół ponadgimnazjalncyh zwyciężył zespół II LO w Raciborzu (paulina Kaliniak, Natalia Kiedyk, Iwona Korycik – op. Alina Lach-Kapuśniak). Drugie miejsce ex equo zajęły: Zespół Szkół Budowlanychw raciborzu (Danuta Dębczak, Janina Fischer, Beata Stareczek – op. Anna Płonka) i Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu (Paweł Błaszczok, Łukasz Krybus, Martin Wyrba – op. Piotr Machelski). Honorowy patronat nad imprezą sprawował Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek. XI Powiatowy Kokurs „Mistrz Ortografii” odbył się 22 kwietnia br. Wśród 65 uczestników, najlepsze okazały się: w kategorii szkół podstawowych – Katarzyna Cholewa z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chałupkach (op. Gabriela Zygar), a w kategorii gimnazjów – Magdalena Wysocka z G 3 w Raciborzu (op. Ewa Wawoczny). Drugie miejsca w swoich kategoriach zdobyły: Magdalena Krybus z SP w Kuźni Raciborskiej (op. Bożena Zamkotowicz) i Katarzyna Monasterska z G 1 w Raciborzu (op. Katarzyna Kapustka). Na trzecich pozycjach uplasowały się: Ewa Wiśniowska z SP w Zabełkowie (op. Iwona Krupa), Agnieszka Urbińska z Gimnazjum w Kornowacu (op. Celina Szafraniec) i Diana Stryjska z G 5 w Raciborzu (op. Grażyna Strózik). Ponadto przyznano wyróżnienia dla Moniki Wieczorek z SP w Pietrowicach Wielkich (op. J. Ślusarczyk), Marty Hrycko z G 4 w Raciborzu (op. Joanna Gizowska-Kurek) i Katarzyny Jabłońskiej z G 1 w Raciborzu (op. Małgorzata Kurowska).