V Forum Osób Niepełnosprawnych

2009-12-03, Czwartek

13 grudnia 2009r. odbędzie się V Forum Osób Niepełnosprawnych pn. "Organizacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych", współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Polski Związek Głuchych koło w Raciborzu.

Honorowy Patronat nad V Forum Osób Niepełnosprawnych objęli:
• Poseł Na Sejm RP – Henryk Siedlaczek
• Starosta raciborski – Adam Hajduk
• Prezydent Miasta Raciborza – Mirosław Lenk

Miasto Racibórz oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj Rękę" serdecznie zaprasza na tegoroczne Forum, które rozpocznie się o godzinie 15.00 w sali konferencyjnej Hotelu "RAGOS" w Raciborzu przy ul. Kościuszki 38.

PROGRAM
Godz. 15.00 – Przywitanie gości – Jerzy Wiśniewski- Prezes Zarządu "Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Podaj Rękę"
Godz. 15.05 – Otwarcie V Forum – Mirosław Lenk- Prezydent Miasta Raciborza
Godz. 15.10 - Słowo wstępne – Henryk Siedlaczek – Poseł na Sejm RP oraz – Adam Hajduk – Starosta Raciborski
Godz. 15.15 – Prelekcja Posła na Sejm RP Marka Plury- przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych
Godz. 15.45 – Prelekcja Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Osób po Przeszczepie Serca - Małgorzaty Rejdych
Godz. 16.15 – Prelekcja Jana Meli – polskiego polarnika i podróżnika, zdobywcy bieguna północnego i bieguna południowego oraz założyciela i fundatora fundacji "Poza horyzonty"
Godz. 16.35 – Prelekcja Ireny Białuskiej – instruktora i edukatora języka migowego Polskiego Związku Głuchych
Godz. 16.55 – Prelekcja Marty Topór- Piórko pt. "Moje doświadczenia z pracy prawnika w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu".
Godz. 17.15 – Wręczenie "Laurów życzliwości"- za nieustającą życzliwość i pomoc osobom niepełnosprawnym,
Godz. 17.20 – Występ artystyczny- Agnieszka Busuleanu
Godz. 17.45 - Zakończenie V Forum Osób Niepełnosprawnych oraz zaproszenie gości na poczęstunek