VI Raciborski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza Zasięg Ogólnopolski...

2007-05-25, Piątek

Drogą przesłuchań konkursowych, które odbywały się w kilku miastach, a także na podstawie nadesłanych nagrań demo do udziału w finale konkursu piosenki ekologicznej zakwalifikowało się 29 uczestników z całego kraju (m.in. z Kielc, z Lubina, z Komorowa) oraz jeden zespół czteroosobowy. Z kolei do konkursu wiersza ekologicznego, na podstawie przesłanych zgłoszeń i wierszy, zakwalifikowały się 34 osoby (m.in. z Warszawy, Bierunia, Ełku, Wałbrzycha).

VI Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny zainaugurowany zostanie 31 maja br. podczas Festynu Ekologicznego dla Szkół Miasta Racibórz, który odbywać się będzie na raciborskim Rynku. Około godz. 13.00 uroczystego otwarcia dokonają wspólnie gospodarze festiwalu - Starosta Raciborski Adam Hajduk i Prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

W pierwszym dniu Festiwalu uczestnicy wezmą udział w warsztatach wokalnych i literackich, a popołudniu na Rynku miasta odbędzie się koncert Majki Jeżowskiej oraz wieczór wspomnień festiwalowych z udziałem laureatów poprzedniej edycji Festiwalu. Wieczorem (godz. 20.45) nastąpi podsumowanie projektu pt. "Damy Ognia".

Dnia 1 czerwca br. na raciborskim Rynku odbędą się koncerty oraz plener malarski. A wieczorem, o godz. 20.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Stalmacha w Raciborzu rozpocznie się "Wieczór interpretacji" oraz wspomnień literackich V edycji Festiwalu.

W sobotę, 2 czerwca br. na Rynku raciborskim punktualnie o godz. 10.00 rozpocznie się bieg uliczny dzieci i młodzieży, a w Parku Zamkowym przez dwa dni (sobota 02.06.br. i niedziela 03.06.br.) odbywać się będzie festyn Bractwa Rycerskiego. O godz. 14.30 w Domu kultury "Strzecha" przy ul. Londzina w Raciborzu rozpocznie się Koncert - Konkurs Piosenki Ekologicznej.

Festiwal Ekologiczny tradycyjnie zakończy się Koncertem Galowym. Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca br., o godz. 17.00 w Domu Kultury "Strzecha".

Patronaty honorowe nad VI edycją Raciborskiego Festiwalu Ekologicznego Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej - Racibórz 2007 Zasięg Ogólnopolski objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Środowiska, Poseł na Sejm RP Henryk Siedlaczek, Wiceminister Zdrowia Bolesław Piecha, Wojewoda Śląski, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Raciborzu, Polski Komitet ds. UNESCO.

Organizatorami Festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Urząd Miasta Racibórz i Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu.

Dodatkowych informacji udziela MDK w Raciborzu - nr tel. 032 415 23 28.

W załączniku lista osób, które zakwalifikowały się do konkursów piosenki i wiersza oraz plakat festiwalowy.