VII Powiatowy Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych...

2006-03-28, Wtorek

Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych jest przeglądem całorocznej pracy zespołów artystycznych działających w placówkach oświatowych i instytucjach kultury na terenie powiatu raciborskiego. Zasadniczym celem festiwalu jest dokonanie przeglądu i oceny dorobku uczniowskich zespołów artystycznych. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły artystyczne (teatralne, taneczne, muzyczne), a także soliści w przeglądzie muzycznym ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu raciborskiego. Festiwal przebiega w trzech kategoriach: teatralnej, tanecznej i muzycznej.

W tym roku Festiwal Szkolnych Zespołów Artystycznych odbędzie się w dniach od 25 do 27 kwietnia - 25 kwietnia br. w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu odbędzie się przegląd muzyczny, 26 kwietnia br. również w DK "Strzecha" odbędzie się przegląd teatralny, zaś 27 kwietnia br. również w Raciborskim Centrum Kultury przy ul. Chopina przegląd taneczny. Początek przeglądów o godz. 9.00. Laureaci przeglądów wystąpią podczas koncertu galowego, które odbędzie się 12 maja br. o godz. 11.00 w Domu Kultury "Strzecha" w Raciborzu przy ul Londzina 38.

Zgłoszenia do udziału w przeglądach festiwalowych przyjmowane są do 14 kwietnia br. Karty zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, 47-400 Racibórz. Dodatkowych informacji udziela RCK - tel. 032 415 25 40. Regulamin i karty zgłoszeń dostępne są na internetowej stronie - www.powiatraciborski.pl

Organizatorami VII Powiatowego Festiwalu Szkolnych Zespołów Artystycznych są Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Raciborskie Centrum Kultury.