Warsztaty malarskie, fotograficzne i turystyczne z udziałem partnerskiego Powiatu Märkischer, w ramach obchodów 5-lecia partnerstwa z Powiatem Raciborskim...

2006-08-30, Środa

W pierwszym dniu warsztatów wszyscy uczestnicy wezmą udział w wycieczce krajoznawczej po ziemi raciborskiej. O najciekawszych miejscach opowie uczestnikom Stanisław Żółciński - przewodnik terenowy PTTK Oddziału Ziemia Raciborska. W drugim dniu warsztatów (czyli 1 września br.) każda z grup będzie pracować osobno. Grupa malarzy pracować będzie pod kierunkiem artysty-plastyka Mariana Chmieleckiego, grupie fotografików przewodzić będzie artystka-fotografik Gabriela Habrom-Rokosz, zaś wędrowcy będą pracować pod kierunkiem Stanisława Żółcińskiego.

Efektem warsztatów malarskich i fotograficznych mają być prace, które w przyszłości wykorzystane zostaną w publikacjach poświęconych ziemi raciborskiej, zorganizowana zostanie też wystawa. Z kolei efektem warsztatów turystycznych będzie nowy szlak śladami poety-romantyka Josepha von Eichendorffa. Warsztaty zakończą się wieczorem 2 września br. ogniskiem pożegnalnym w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie.

Warsztaty tematyczne organizowane są w ramach obchodów w powiecie raciborskim 5-lecia partnerstwa Powiatu Raciborskiego i Powiatu Märkischer.