Wizyta robocza przedstawicieli miasta Rendsburg w powiecie raciborskim...

2005-08-03, Środa

Z dwudniową wizytą roboczą gościć będą w powiecie raciborskim przedstawiciele partnerskiego miasta Rendsburg, na czele z Burmistrzem Andreasem Breitnerem. Celem wizyty jest omówienie dalszych planów i pomysłów w zakresie współpracy partnerskiej na rok bieżący i przyszły, z naciskiem na zainicjowanie i rozwój współpracy gospodarczej obu jednostek terytorialnych.W dniach od 3 do 5 sierpnia w powiecie raciborskim gościć będą przedstawiciele miasta Rendsburg, w osobach Burmistrza miasta Rendsburg Andreasa Breitnera, Radnego Miasta Rendsburg Fritjofa Wilkena oraz Naczelnika Wydziału ds. Gospodarki, Finansów i Służb Wewnętrznych Urzędu Miasta Rendsburg Berndta Tybussek.

Rozmowy przedstawicieli miasta Rendsburg i Powiatu Raciborskiego dotyczyć będą działań partnerskich na rok bieżący oraz wstępnych propozycji na 2006 rok. Podczas wizyty goście zapoznają się z strukturą gospodarczą powiatu i odwiedzą miedzy innymi Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Raciborzu i Zakład Przetwórstwa Mięsnego MAXPOL w Kuźni Raciborskiej.

Przypomnijmy. Miasto Rendsburg było pierwszą jednostką administracyjną, z którą Powiat Raciborski nawiązał nieoficjalną współpracę. Od wielu lat Rendsburg współpracuje bowiem ze szkołami w powiecie raciborskim, w ramach programu Socrates Commenius. To bardzo owocna współpraca dla obu stron, która w roku 2000 została poszerzona, obejmując swym zasięgiem teren całego powiatu raciborskiego. Od maja 2004 roku Rendsburg jest oficjalnym partnerem zagranicznym Powiatu Raciborskiego, obok niemieckiego Powiatu Märkischer i walijskiego Hrabstwa Wrexham. To partnerstwo specyficzne, gdyż nie jest to typowa umowa o partnerstwie, lecz umowa o przyjaźni. Współpraca zaś opiera się na płaszczyźnie wymiany w zakresie kultury, sportu i edukacji.