Wnioski o dofinansowanie usunięcia azbestu!

2024-04-04, Czwartek
Dach.Ruszył nabór wniosków na usuwanie wyrobów zawierających azbest w 2024 r.

Do końca października 2024 r. można składać wnioski o przyznanie dotacji celowej z budżetu powiatu raciborskiego na dofinansowanie kosztów inwestycji związanych z wymianą pokrycia dachowego polegających na demontażu, usuwaniu i unieszkodliwianiu elementów zawierających azbest oraz innych inwestycji związanych z utylizacją elementów zawierających azbest realizowanych na terenie powiatu raciborskiego w latach  2024 – 2027.

Powiat dofinansowuje koszty związane z realizacją inwestycji w wysokości maksymalnie do 50% nie więcej niż 4.000,00 zł.

Informujemy, że nie udzielamy dofinansowań do prac zrealizowanych.

Wniosek można pobrać ze strony Starostwa Powiatowego w Raciborzu https://bip.powiatraciborski.pl/zalatwianie_spraw_w_urzedzie/Dotacje.html lub w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta.

Realizacja inwestycji musi nastąpić do dnia 30 listopada 2024 r., po podpisaniu umowy pomiędzy wnioskodawcą i Powiatem.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa, tel. (32) 45 97 338, e-mail: [email protected].