Współpracę partnerską nawiązują Powiat Raciborski i Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski

2005-07-08, Piątek

Wspólne posiedzenie zarządów powiatówPorozumienie o współpracy pomiędzy Powiatem Raciborskim i Powiatem Kędzierzyńsko-Kozielskim było głównym tematem wspólnych obrad zarzšdów powiatów. Członkowie zarządów spotkali się 7 lipca Br. w Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu.

Dyskutowano na temat nawiązania oficjalnej współpracy między powiatami. Przypomnijmy, stosowne uchwały wyrażające wolę nawiązania współpracy podjęli w czerwcu br. radni Rady Powiatu Raciborskiego i Rady Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego. W oparciu o bogate doświadczenia dotychczasowej współpracy i sprzyjających jej rozwojowi warunkach wynikajšcych z sąsiedztwa, współpraca pomiędzy samorządami dotyczyć ma głównie bezpieczeństwa i ochrony przeciwpowodziowej, a także kultury, sportu i rekreacji oraz wymiany informacji odnośnie funkcjonowania służby zdrowia i oświaty. Zgodnie z zamysłem inicjatorów, podpisanie takiego porozumienia stworzy relację partnerstwa, opartą o zasady równouprawnienia i pełnej zaufania współpracy.

Podczas wspólnego posiedzenia zarządów powiatów, Powiat raciborski reprezentowali: Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek, Wicestarosta Adam Hajduk, Przewodniczący Rady Powiatu Roman Głowski oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jerzy Wziontek. Z kolei Powiat Kędzierzyńsko-Kozielski reprezentowali: Starosta Józef Gisman, Wicestarosta Halina Damas-Łazowska, Przewodniczący Rady Powiatu Teodor Bek oraz członkowie zarządu: Teobald Gocz, Bohdan Cieślik, Andrzej Krebs.

Postanowiono, że do uroczystego podpisania porozumienia o współpracy dojdzie 30 sierpnia br. podczas połączonych sesji rad powiatów raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Uroczystość podpisania porozumienia przez starostów i przewodniczących rad obu powiatów odbędzie się w tym samym dniu (tj. 30 sierpnia Br.) w Zespole Klasztorno-Pałacowym w Rudach - należącym do Diecezji Gliwickiej, a znajdujący się na granicy powiatów), początek o godz. 18.00. Po części oficjalnej, na godz. 20.00, zaplanowano koncert muzyki poważnej.