Wyróżnienia Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny dla najstarszych żołnierzy RP zamieszkałych w powiecie raciborskim...

2004-04-29, Czwartek
Dyplomy – patenty „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny”, nadane przez Prezesa Rady Ministrów i Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, otrzymali dwaj mieszkańcy powiatu raciborskiego. W imieniu Wojewody Śląskiego, wyróżnienia uroczyście wręczy Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek podczas spotkania uhonorowanych z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Uroczystość odbędzie się 30 kwietnia br. Wyróżnienie „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny” stanowi wyraz szczególnego uhonorowania władz państwowych dla zbrojnego wysiłku wszystkich weteranów, którzy z bronią w ręku walczyli o wolność i suwerenność Polski. Wyróżnieniem uhonorowani zostają najstarsi żołnierze RP. Dyplomy – patenty „Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny” otrzymali dwaj mieszkańcy powiatu raciborskiego – Jerzy Torbus z Raciborza i Antoni Biliński z Kuźni Raciborskiej. W imieniu Wojewody Śląskiego, odznaczenia uhonorowanym wręczy uroczyście Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek podczas spotkania wyróżnionych z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu przy ul. Kasprowicza. Spotkanie odbędzie się w auli szkoły 30.04.br. o godz. 9.00.