Wystawa "Powiat Märksicher w blasku słońca"...

2004-08-10, Wtorek

"Powiat Märkischer w blasku słońca" - to tytuł wystawy zdjęć nadesłanych na drugą (letnią) część tematyczną cyklu konkursowo-wystawienniczego pn. "Zdjęcia, które łączą". Najlepszą pracę wybiorą odwiedzający wystawę mieszkańcy powiatu raciborskiego. Zdjęcia autorstwa mieszkańców Powiatu Märkischer można oglądać do 23 sierpnia br. w budynku Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6.

Czteroczęściowy cykl konkursowo-wystawienniczy pn. "Zdjęcia, które łączą" organizują wspólnie Powiat Raciborski i partnerski Powiat Märkischer. W przedsięwzięciu udział biorą mieszkańcy obu powiatów, fotografujący swoją małą ojczyznę podczas zmieniających się pór roku.

W letniej części konkursu hasło przewodnie brzmiało "Ziemia Raciborska i Powiat Märkischer w blasku słońca". Tak jak wcześniej, konkurs zorganizowano zarówno w Powiecie Raciborskim, jak i w Powiecie Märkischer. 20 najlepszych zdjęć z Powiatu Raciborskiego mieszkańcy Märkischer mogą już oglądać w tamtejszym Starostwie Powiatowym, z kolei do Starostwa w Raciborzu trafiły zdjęcia z Powiatu Märkischer.

Wystawa z Powiatu Märkischer zatytułowana została "Powiat Märkischer w blasku słońca". To zbiór 20 najlepszych fotografii autorstwa mieszkańców Märkischer, prezentujących niemiecki powiat latem. Zwycięzcę drugiej części konkursu "Zdjęcia, które łączą" wybiorą sami mieszkańcy obu powiatów - mieszkańcy Märkischer oceniają zdjęcia mieszkańców Powiatu Raciborskiego i odwrotnie. Każdy odwiedzający wystawę będzie mógł zagłosować na najlepsze zdjęcie.
Wystawę z Märkischer można oglądać do 23 sierpnia br. w budynku głównym Starostwa Powiatowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6, w godzinach pracy urzędu (tj. od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30, a w czwartki od 8.00 do 16.00).

Podczas tego roku zorganizowane zostaną jeszcze dwa konkursy - odpowiednio dla danej pory roku: jesień - "Powiat w złotej szacie" i zima - "Dziadek Mróz gościem w Powiecie Raciborskim". Celem akcji jest tworzenie i wzmacnianie więzi pomiędzy mieszkańcami powiatów partnerskich. Zdjęcia mają z jednej strony pokazać piękno ziemi raciborskiej, a z drugiej odzwierciedlić urok i charakter danej pory roku. Wśród licznych nagród rzeczowych, nagrodą główną w konkursie "Zdjęcia, które łączą" jest tygodniowa wycieczka dla dwóch osób do partnerskiego Powiatu Märkischer w Niemczech i dla mieszkańców Märkischer tygodniowy pobyt w Powiecie Raciborska. Nagroda główna rozlosowana zostanie po zakończeniu całego cyklu konkursowego wśród laureatów trzech pierwszych miejsc w każdym z cykli.