XII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek - eliminacje rejonowe

2005-11-10, Czwartek

Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany przez Fundację festiwalu i Urząd Miejski w Będzinie, ma formułę konkursu. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów, a dolna granica wieku uczestnika wynosi 7 lat. W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Zgłoszenia przyjmowane są do 25 listopada br. pocztą, faksem lub e-mailem do Biura Festiwalu. Po pozytywnej decyzji Komisji Weryfikacyjnej, uczestnicy festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek. Prezentacje odbywać się będą podczas eliminacji rejonowych, które zorganizowano w kilkunastu miastach na terenie Polski.

Eliminacje rejonowego XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbędą się również w Raciborzu, 15 grudnia br. Ich organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu przy ul. Stalmacha 12.

Przesłuchania finałowe odbędą się w dniach od 5 do 8 stycznia 2006 r. w Będzinie, a 8 stycznia 2006 r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie zaplanowano koncert galowy festiwalu.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu, w tym regulamin i karta uczestnictwa, dostępne są na internetowej stronie festiwalu - www.ofkip.pl oraz na stronie internetowej www.powiatraciborski.pl