XLVIII sesja Rady Powiatu Raciborskiego

PORZĄDEK OBRAD XLVIII SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 26 września 2006 r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XLVII sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
6. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
7. Wykonanie budżetu Powiatu Raciborskiego za I półrocze 2006r.
8. Ocena działalności Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej im. M. Laury Meozzi w Pogrzebieniu.
9. Podjęcie uchwały w sprawie ogłoszenia roku 2007 rokiem pamięci Josepha von Eichendorffa.
10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/159/2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 września 2003r. w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Regulaminu Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Raciborzu.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o projekcie uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego dotyczącej dokonania przekształceń w strukturze organizacyjnej samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą "Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach" polegających na likwidacji określonych komórek organizacyjnych.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia opinii o projekcie uchwały Rady Powiatu Wodzisławskiego dotyczącej dokonania przekształcenia w strukturze organizacyjnej samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej pod nazwą "Zespół Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach" polegającego na likwidacji Pracowni Rtg przy Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej Nr 3 w Radlinie, przy ul. Orkana 8.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XLI/520/2006 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 28 marca 2006r. dotyczącej określenia zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań w 2006 r.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXXVII/487/2005 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 grudnia 2005r. w sprawie ustalenia cennika za korzystanie z obiektów i urządzeń sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Raciborzu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego.
16. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego.
17. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego.
18. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia dofinansowania realizacji projektu pn. "Stypendium dla studenta - szansa na przyszłość" przyznawanego przez Zarząd Województwa Śląskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach działania 2.2 ZPORR.
19. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia dofinansowania realizacji projektu pn. "Program stypendialny powiatu raciborskiego dla uczniów w roku szkolnym 2006/2007" przyznawanego przez Zarząd Województwa Śląskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa w ramach działania 2.2 ZPORR.
20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2006r.
21. Interpelacje i zapytania radnych.
22. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
23. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
24. Wolne wnioski i informacje.
25. Zakończenie sesji.