XVII Festiwal Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa...

2007-11-15, Czwartek

W konkursie XVII Festiwalu Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa wystąpią:
1. Chór Mieszany "Krappitzer Chor", DFK Krapkowice, dyr. Ilona Gruchot;
2. Młodzieżowy Chór "Bel Canto" w Raciborzu, dyr. Marceli Reszka;
3. Chór Mieszany "Małgorzata", Lyski, dyr. Zygfryd Kupczyk;
4. Chór "Cecylia" przy DK i DFK w Krzanowicach, dyr. Kornelia Pawliczek-Błońska;
5. Chór Żeński "Złota Jesień" przy SM "Nowoczesna" w Raciborzu; dyr. Danuta Domin;
6. Chór Mieszany "Słowacki", Radlin, dyr. Jerzy Michalski;
7. Chór Mieszany "Cantate" przy DFK Pawłów, dyr. Łukasz Paweł Herba;
8. Chór Mieszany "Glogovia" przy DFK Głogówek-Winiary, dyr. Rafał Miczka.

Gościem Festiwalu będzie Chór Mieszany "Cantorion Rhos" z Hrabstwa Wrexham w Walii - partnera zagranicznego Powiatu Raciborskiego - pod batutą Mervyna Cousins. Chór zaprezentuje 9 utworów (od typowo walijskich po utwory Ludwiga van Beethovena).

Połączone chóry konkursu, laureat "Grand Prix" XVI Festiwalu - chór "Strzecha" wraz z zespołem instrumentalnym (I LO w Raciborzu, dyr. Piotr Libera) oraz Kapela "Raciborzanka" SKZR "Źródło" z Raciborza (przygotowanie Aldona Krupa) zaprezentują:
- "Przez pola i dąbrowy", Carl Friedrich Zelter;
- "Wesoły Wędrownik",
- fragment finału IX Symfonii d-moll Ludwiga van Beethovena.

Podczas Festiwalu zaprezentuje się również "Eichendorff-Kinder-Chor" z Raciborza, dyr. Barbara Wałach.

Koncert poprowadzą:
Agnieszka Błońska oraz Adam Popławski.

Organizatorami XVII Festiwalu Pieśni Chóralnej do słów Josepha von Eichendorffa są: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Zarząd Okręgu Raciborskiego PZCHiO, Zarząd DFK Województwa Śląskiego z siedzibą w Raciborzu oraz Raciborskie Centrum Kultury.

Festiwal współfinansuje Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy i życzymy miłych przeżyć artystycznych!