XX sesja Rady Powiatu Raciborskiego...

2004-05-26, Środa
XX sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 1 czerwca 2004 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu. Początek obrad o godz. 14.00. PORZĄDEK OBRAD XX SESJI RADY POWIATU RACIBORSKIEGO w dniu 1 czerwca 2004 r. 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad. 2. Przyjęcie protokołu z XIX sesji Rady Powiatu Raciborskiego. 3. Przyjęcie porządku obrad. 4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami. 5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego. 6. Interpelacje i zapytania radnych. 7. Powiat Raciborski w Unii Europejskiej - perspektywy rozwoju i zagrożenia. 8. Sprawozdanie z realizacji Strategii Rozwoju Powiatu Raciborskiego do roku 2003. 9. Sieć szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Raciborski – stan obecny i prognozowane zmiany. 10. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr II / 29 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 10 grudnia 2002r. w sprawie powołania członków Komisji Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Współpracy z Zagranicą. 11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XVIII / 241 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 marca 2004r. w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Raciborskiego. 12. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia jednolitego tekstu Statutu Powiatu Raciborskiego. 13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Racibórz w sprawie przekazania pomocy finansowej w formie dotacji celowej na dokonanie zakupu specjalistycznego samochodu pożarniczego na wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu. 14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Polskim Związkiem Pływackim w Warszawie w sprawie zabezpieczenia procesu edukacji oraz programu szkolenia młodzieży uzdolnionej sportowo w Szkołach Mistrzostwa Sportowego prowadzonych przez Urząd. 15. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004r. 16. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych. 17. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków. 18. Sprawy organizacyjne. 19. Zakończenie sesji.