XXI sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2004-06-22, Wtorek

XXi sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 29 czerwca 2004 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXI SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 29 czerwca 2004 r.

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XX sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Uroczyste wręczenie Certyfikatu ISO 9001:2000 dla Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu.
5. Uroczyste wręczenie nagród Starosty Raciborskiego za szczególne osiągnięcia raciborskich szkół w zakresie informatyki i kultury fizycznej.
6. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
7. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
- Informacja nt. realizacji Programu Naprawczego Szpitala Rejonowego im. Józefa Rostka w Raciborzu - wystąpienie Dyrektora Szpitala Rejonowego w Raciborzu.
8. Interpelacje i zapytania radnych.
9. Stan przygotowania instytucji wspierania rolnictwa z terenu Powiatu Raciborskiego do realizacji programów pomocowych Unii Europejskiej.
10. Podjęcie uchwały w sprawie dofinansowania ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zadań z zakresu unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest dla osób fizycznych na 2005 r.
11. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów.
12. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego zorganizowania specjalistycznego obozu przysposobienia obronnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego w Kuźni Raciborskiej pomiędzy Gminą Kuźnia Raciborska a Powiatem Raciborskim.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Ministerstwem Kultury w sprawie przeprowadzenia prac konserwatorsko - remontowych mikropalowania budynku bramnego Zamku Piastowskiego w Raciborzu.
14. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia ze Społecznym Komitetem Odbudowy Zamku Piastowskiego w Raciborzu w sprawie przeprowadzenia prac konserwatorsko - remontowych - mikropalowania budynku bramnego Zamku Piastowskiego w Raciborzu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie poparcia wniosku na realizację projektu programu pn. "Podniesienie jakości usług medycznych poprzez wyposażenie Szpitala Rejonowego w Raciborzu w specjalistyczny sprzęt medyczny i zintegrowany system zarządzania szpitalem" składanego do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
16. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Racibórz w sprawie udzielania dotacji na dofinansowanie działalności Domu Pomocy Społecznej przy Placu Jagiełły 3 w Raciborzu.
17. Podjęcie uchwały w sprawie upoważnienia kierowników jednostek organizacyjnych Powiatu Raciborskiego w zakresie wykonywania budżetu jednostki samorządu terytorialnego.
18. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości zabudowanej położonej w Raciborzu przy ul. Klasztornej.
19. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia "Perspektywicznego Planu Remontów i Inwestycji Obiektów Oświatowych i Dróg Powiatowych".
20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004 r.
21. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
22. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
23. Sprawy organizacyjne.
24. Zakończenie sesji.