XXII sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2004-08-26, Czwartek

Po wakacyjnej przerwie, 31 sierpnia br. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6 odbędzie się XXII sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Początek o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXII SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 31 sierpnia 2004 r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXI sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
5. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
6. Interpelacje i zapytania radnych.
7. Ocena zabezpieczenia usług medycznych na terenie Powiatu Raciborskiego.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XVIII / 245 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 marca 2004r. dotyczącej określenia zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy z Landschaftsverband Westfalen - Lippe dotyczącej umieszczania niemieckich dzieci i młodzieży w rodzinach zastępczych na terenie powiatu raciborskiego.
10. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały nr XXI/ 295 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 czerwca 2004r. dotyczącej wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Tarnogórskim w sprawie umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej oraz ponoszenia wydatków na jego utrzymanie oraz uchwały nr XXI/ 296 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 czerwca 2004r. dotyczącej wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Tarnogórskim w sprawie umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej oraz ponoszenia wydatków na jego utrzymanie
11. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia Uchwały Nr XXI / 289 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 czerwca 2004r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego zorganizowania specjalistycznego obozu przysposobienia obronnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego w Kuźni Raciborskiej pomiędzy Gminą Kuźnia Raciborska a Powiatem Raciborskim.
12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi Pana Zbigniewa Barto
na funkcjonowanie dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kasprowicza 11 w Raciborzu.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany nazwy Gimnazjum Dwujęzycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 11, na Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi.
14. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr XI / 145 / 2003 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego.
15. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży nieruchomości gruntowej stanowiącej własność Powiatu Raciborskiego.
16. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXI / 288 / 2004 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 29 czerwca 2004r. w sprawie zatwierdzenia zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów.
17. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2004r. - autopoprawka do ww. projektu uchwały.
18. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
19. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
20. Sprawy organizacyjne.
21. Zakończenie sesji.