XXXVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego

2005-11-25, Piątek

XXXVI sesja Rady Powiatu Raciborskiego odbędzie się 29 listopada 2005 r. w Starostwie Powiatowym w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6. Początek obrad o godz. 14.00.

PORZĄDEK OBRAD XXXVI SESJI
RADY POWIATU RACIBORSKIEGO
w dniu 29 listopada 2005 r. godz. 14:00

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie protokołu z XXXV sesji Rady Powiatu Raciborskiego.
3. Przyjęcie porządku obrad.
4. Podjęcie uchwały w sprawie uzupełnienia składu Rady Powiatu Raciborskiego w tym złożenie ślubowania.
5. Bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Raciborskiego, zagrożenia i działania na rzecz jego poprawy. Sprawozdanie z realizacji zadań służb i straży.
6. Informacja Starosty o pracach Zarządu Powiatu między sesjami.
7. Realizacja uchwał i wniosków Rady Powiatu Raciborskiego.
8. Informacja Przewodniczącego Rady Powiatu o złożonych interpelacjach i odpowiedziach na interpelacje.
9. Interpelacje i zapytania radnych.
10. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Porozumienia pomiędzy Starostą Raciborskim - Szefem Obrony Cywilnej a Prezydentem, Burmistrzami i Wójtami gmin - Szefami Obrony Cywilnej na obszarze Powiatu Raciborskiego na finansowanie zadań Obrony Cywilnej w gminach.
12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Raciborskiego.
13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zbycie przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu ciemni automatycznej Classic EOS.
14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad zbywania, wydzierżawiania, wynajmowania, wnoszenia do spółek lub fundacji majątku trwałego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka
w Raciborzu.
15. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały dotyczącej określenia zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz wielkości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na realizację tych zadań.
16. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia cennika za korzystanie z obiektów i urządzeń sportowych Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu przy ul. Klasztornej 6.
17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia cennika za korzystanie z obiektów i urządzeń sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego
im. Janusza Kusocińskiego w Raciborzu.
18. Podjęcie uchwały w sprawie zasad nadawania tytułu i medalu "Zasłużony dla Powiatu Raciborskiego".
19. Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia odznaki "Wyróżniony Herbem Powiatu Raciborskiego".
20. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Powiatu Raciborskiego do realizacji projektu "Ku nowoczesnej administracji samorządowej - program szkoleń w gminach i powiatach Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego".
21. Podjęcie uchwały w sprawie regulaminu wypłat diet dla radnych za udział w pracach Rady i jej organów - 2 warianty projektu uchwały.
22. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr II / 26 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 10 grudnia 2002r. w sprawie powołania członków Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Rekreacji.
23. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Nr II / 27 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 10 grudnia 2002r. w sprawie powołania członków Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Polityki Prorodzinnej, Wspierania Osób Niepełnosprawnych oraz Bezpieczeństwa.
24. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III / 44 / 2002 Rady Powiatu Raciborskiego z dnia 30 grudnia 2002r. w sprawie wyboru członków Komisji Rewizyjnej - wybór członka.
25. Podjęcie uchwały w sprawie zasad i trybu umarzania wierzytelności powiatowych samorządowych jednostek organizacyjnych z tytułu należności pieniężnych, do których nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 29.08.1997 r. Ordynacja Podatkowa oraz udzielania innych ulg w spłacaniu tych należności.
26. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2005r.
27. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2005r. dotyczących planu przychodów i wydatków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
28. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w budżecie Powiatu Raciborskiego na 2005r. dotyczących planu przychodów i wydatków dochodów własnych.
29. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmian w planie finansowym na 2005r. Powiatowego Funduszu Gospodarki Zasobem Geodezyjnym i Kartograficznym.
30. Wystąpienie Komisji Uchwał i Wniosków.
31. Wolne wnioski i informacje.
32. Zakończenie sesji.