Z ekologią za pan brat – rozstrzygnięcie konkursu

2008-05-06, Wtorek

W dniu dzisiejszym w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu został rozstrzygnięty Konkurs Ekologiczny Powiatu Raciborskiego "Z ekologią za pan brat", którego celem jest m.in. uwrażliwienie młodego człowieka na piękno ojczystej przyrody. Do ekologicznego testu przystąpiło 44 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu.

Główne cele konkursu "Z ekologią za pan brat" to, m.in. rozwijanie zainteresowań przyrodniczych młodzieży szkolnej oraz kształtowanie postaw i nawyków proekologicznych wśród młodych ludzi.

Nagrody dla laureatów ufundowali: Gminny Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Miasto Racibórz.
Laureaci:
I miejsce - Tadeusz Łabuda – ZSP nr 2, Racibórz;
II miejsce – Jan Urbas – SP nr 15, Racibórz;
III miejsce – Justyna Koloska – SP nr 3, Racibórz.

Wyróżnienia:
1. Jakub Pieczka - SP nr 3, Racibórz;
2. Joanna Lasak – ZSO w Bieńkowicach;
3. Marek Kopciuch – SP nr 1, Racibórz;
4. Anna Stanek – SP nr 15, Racibórz;
5. Natalia Dembniak – SP nr 15, Racibórz.

Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Raciborzu.

GRATULUJEMY!