Z krótką wizytą w Elbe Elster i Märkischer Kreis...

2007-09-03, Poniedziałek

Podczas spotkania radnych Powiatu Raciborskiego z przedstawicielami władz Powiatu Elbe Elster wymieniono doświadczenia regionów w zakresie rolnictwa oraz ustalono konsultacje rolników z obu powiatów.

W Powiecie Märkischer delegacja uczestniczyła w spotkaniu z kierownikami kluczowych komórek organizacyjnych Starostwa w Lüdenscheid, podczas którego omówiono aspekty działalności poszczególnych referatów. Radni uczestniczyli też w zorganizowanym w GWS w Iserlohn spotkaniu, w czasie którego przedstawiono możliwości dalszej współpracy na polu gospodarczym pomiędzy partnerskimi powiatami. Cykl spotkań obejmował także wizytę w Ośrodku dla Osób Uzależnionych, gdzie radni zapoznali się z zasadami funkcjonowania ośrodka.

Na zakończenie wizyty przedstawiciele Powiatu Raciborskiego uczestniczyli w otwarciu 23 Międzynarodowych Zawodów Pływackich w Werdohl, w których udział wzięło 38 zawodników MKS - SMS "Victoria" Racibórz. Pływacy z Raciborza uczestniczą w zawodach nieprzerwanie od 2003 r. Zawody sportowe są "żywym" przykładem realizacji założeń umowy o partnerstwie między Powiatami Raciborskim i Märkischer.