Z "malarską" wizytą w Budapeszcie

2008-04-21, Poniedziałek

Na zaproszenie Domu Polskiego w Budapeszcie z trzydniową wizytą w stolicy Węgier przebywali artyści plastycy z powiatu raciborskiego. W uroczystym otwarciu wystawy ich prac wzięli udział Starosta Raciborski Adam Hajduk oraz Konsul Polski na Węgrzech Marcin Sokołowski. Wystawa prac z powiatu raciborskiego będzie gościć w Domu Polskim do 15 maja br.

Na zorganizowanej wystawie można zobaczyć prace artystów malarzy z powiatu raciborskiego tj. Agnieszki Chmieleckiej, Barbary Kaszy, Mariana Chmieleckiego, Mariana Zawisły, Grzegorza Tomasiaka oraz Bernarda Adamczyka.

Kwietniowa wizyta jest kontynuacją dobrych (ponad 10. letnich) relacji ze środowiskiem polonijnym w Budapeszcie, które okazało szybką pomoc dzieciom i młodzieży z terenu powiatu raciborskiego po powodzi z 1997 r.