ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ (06.-12.09.2004)

Środa, 08.09.2004 r.

Godz. 14.00 Spotkanie z uczestnikami wyjazdów do Rendsburga i Alteny
Miejsce: Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu
W czasie wakacji w Rendsburgu i w Altenie (Powiat Märkischer) miały miejsce imprezy partnerskie, na których obecny był również Powiat Raciborski.
Od 29 lipca do 2 sierpnia br. w Rendsburgu odbywały się VI Międzynarodowe Igrzyska Młodzieżowe i Dni Rendsburga. Podczas imprezy Powiat Raciborski reprezentowała ponad 80-osobowa grupa młodzieży - sportowcy, zespół wokalny "Miraż" i zespół teatralny "Agrafka".Z kolei w dniach 13 - 14 sierpnia br. w Altenie odbywał się festyn partnerski, podczas którego Powiat Raciborski reprezentowany był przez zespół "Tworkauer Eiche", zespół "Miraż", zespół jazzowy "Grupa Bez Nazwy i Marzenę Korzonek, oraz przez gospodynie z Tworkowa. Celem obu imprez była przede wszystkim integracja mieszkańców samorządów partnerskich.
08.09.br. Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek spotka się z uczestnikami obu imprez, by podsumować wyjazdy.

Godz. 14.30 Spotkanie przewodniczących rad gmin powiatu raciborskiego
Miejsce: Urząd Gminy Krzyżanowice
Z inicjatywy Przewodniczącego Rady Powiatu Raciborskiego i Przewodniczącego Rady Gminy Krzyżanowice, w Krzyżanowicach odbędzie się spotkanie przewodniczących rad gmin powiatu. Głównym tematem rozmów będą aktualne problemy z zakresu utrzymania i bieżących remontów dróg powiatowych znajdujących się na terenie poszczególnych gmin.
W spotkaniu udział weźmie również Wicestarosta Adam Hajduk.

Niedziela, 12.09.2004 r.

Godz. 10.00 Dożynki Gminne w Nędzy
Miejsce: Zawada Książęca (Gm. Nędza)
Gospodarzem tegorocznych dożynek w Gminie Nędza jest sołectwo Zawada Książęca. W obchodach Święta Plonów udział weźmie Starosta Raciborski Henryk Siedlaczek.

Godz. 17.00 IX Festiwal Muzyki Organowej "Muzyka w starym opactwie"
Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach
W ramach festiwalu, każdego miesiąca (aż do października) w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbywają się koncerty muzyki organowej. Początek zawsze o godz. 17.00.
To już piąty (przedostatni) koncert w ramach IX Festiwalu Muzyki Organowej "Muzyka w starym opactwie". Tym razem w programie koncert Kwartetu Altra Volta i Brygidy Tomali.
Festiwal realizowany jest przy wsparciu środków finansowych Samorządu Województwa Śląskiego i Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Patronat medialny sprawują: "Nowiny Raciborskie", gliwicki "Gość Niedzielny" i Diecezjalne Radio PLUS.